31 Грудня, 2021

Як розрахувати кількість акустичних панелей із пет-фетру

31 Грудня, 2021

Як розрахувати кількість акустичних панелей із пет-фетру

Якісна шумоізоляція підвищує продуктивність праці та успішність, знижує рівень стресу, створює комфортну обстановку незалежно від шумного сусідства та напруженої роботи в open space. Популярні acoustic pet довели свою ефективність. Як розрахувати оптимальну площу звукопоглинаючих елементів для приміщення?

Оцініть рівень шуму у приміщенні

Звуковий комфорт має чітко виражені у цифрах показники. У Наказі МОЗ №463 наведено основні вимоги до максимального рівня норми шуму різних приміщень, від лікарняних палат до гаражів:

  • квартира вдень 40 дБ, вночі до 30 дБ,
  • готель вдень 35, вночі 30;
  • офіс до 50 дБ;
  • ресторан 55 дБ.

На побутовому рівні перевірте рівень шуму смартфоном, опція – шумомер. Порівняйте дані вранці, ввечері на момент максимальної активності. Відкрийте та закрийте вікна: звичний вуличний шум у момент щільного автомобільного трафіку досягає 110 дБ.

Частину шуму ззовні гасять огороджувальні конструкції: стіни та вікна. Шумоізоляція між двома приміщеннями відповідно до СНІПу залежно від типу приміщення коливається в діапазоні 43-57 дБ. Багато залежить від якості склопакетів та типу стін будівлі.

У акустичних панелей із фетру максимальний коефіцієнт звукопоглинання 0,85. Матеріал поглинає 100% звуку та віддає 15%, інші звукові хвилі погашені. Звукоізоляція знижує рівень шуму в самому приміщенні та мінімізує проникнення звуку до сусідніх кімнат.

Виміряйте площу поверхні, що відбиває

Найпростіший варіант – технічний паспорт з поверховими планами, який має кожен зданий в експлуатацію об’єкт нерухомості. Помножте висоту стіни на її ширину, додайте площу стелі та підлоги.

Приклад. Кімната 4х5 м, висота 3 м дає загальну площу поверхонь 94м²:

  • підлога та стеля 20м² + 20м² = 40м²;
  • дві стіни 4х3=12м²х2=24м²;
  • дві стіни 5х3=15м²+2=30м².

Оптимальна площа шумопоглинання

Точний розрахунок складний, безпомилково проводять фахівці: враховують характер, силу, джерело шуму, конфігурацію приміщення, оздоблювальні матеріали, що відбивають поверхні, поєднання різних матеріалів для шумоізоляції.

Найпростіший розрахунок для житлових та офісних приміщень – закрити панелями 75-85% від площі підлоги приміщення. Для нашого прикладу знадобиться 15-17м² акустичних панелей із пет-фетру. 

Варіанти: одна стіна, верхня частина кімнати, поєднання стельових панелей з декоративним оздобленням меблів, ширми, перегородки. Кількість панелей залежить від моделі.

Багато залежить від розміщення самих панелей. Стельові підвісні конструкції гасять до 8 дБ. Стінові панелі в кімнаті рекомендовано розміщувати не суворо навпаки, а в шаховому порядку – так погашення коливань ефективніше.

Ми з вами зв'яжемось
Розрахувати вартість проекта