Сучасний світ – це світ пластику
Як допомогти природі створюючи комфортні
Без полімерів наше життя втрачає звичний комфорт: м’якенький дитячій фліс, мембранні тканини спортивного спорядження, медичне обладнання, надлегкі авто, електронні гаджети створені з різних видів пластмаси. Пластик шкодить екології? На жаль, так, якщо він одноразовий та потрапляє у природне середовище після використання. Пластик здатний зберігати ліси та океани? На щастя – так, якщо він міцний та подібний акустичним панелям з ПЕТ-фетру: на 100% продукт вторинної переробки.
Чому для екосистеми шкідливий одноразовий пластик
За визначенням NRDC – американської Ради захисту природних ресурсів, пластмаси одноразового споживання – це продукт нафтопереробки, що негайно після використання підлягає утилізації. В теорії. Насправді, за даними опублікованого Science Advances дослідження, до 2017 року у світі накопичено >8300 млн м³ пластмасового сміття. З них:
- 9% перероблено;
- 12% спалено;
- 79% сотні років розкладатимуться в океанах, річках, на полях і сміттях.
Абсолютну більшість складає біонерозкладний пластик, до 50% – одноразова упаковка. З урахуванням існуючої динаміки, до 2050 року обсяг виробництва поліпропіленових волокон, смол та добавок сягне 34 млн. тон. При цьому сама упаковка для покупців не є предметом першої потреби.
Як допомагають природі міцний пластик + філософія 3R
У XXI столітті із міцного пластику будують будинки, створюють медичні імпланти, меблі, звукопоглинаючі панелі. Так, для його виробництва знадобилися природні ресурси та енергія. Але він не завдає біосистемі непоправної шкоди:
- служить довгі роки, зносостійкий, не боїться корозії;
- часто є продуктом вторинної переробки;
- сам стає сировиною у довгому ланцюжку пластичної реінкарнації.
Так на практиці реалізується концепція розумного споживання 3R: reduce, recycle, reuse (зменшити, переробити та використати повторно;). Створені з перероблених ПЕТ-пляшок акустичні панелі – яскравий приклад екологічної синтетики:
- після подрібнення одноразових пляшок найтонші волокна поліпропілену спресовуються без клею;
- виробництво пластмас зменшується;
- біонерозкладні матеріали використовуються повторно;
Команда української компанії SSB Acoustic – еко-френдлі, адепти філософії 3R. Усвідомлене споживання, мінімізація шкідливого впливу на довкілля, економія біоресурсів закладені в принципах створення звукопоглинаючих світильників, панно та 3D конструкцій для інтер’єру з акустичного ПЕТ фетру.
Кожен здатний знизити виробництво пластику без особливих зусиль
Легко відмовитися від поліетиленових пакетів, ходити за продуктами з багаторазовою еко-сумкою, підтримувати виробників, що використовують технології вторинної переробки. Легко прикрасити свій будинок чи офіс інсталяціями з акустичного ПЕТ-фетру, що створені за індивідуальним замовленням компанією SSB Acoustic, а ще – це просте стильне рішення знижує рівень шуму у приміщеннях до 80%.
Порахуймо? Кожна плитка з акустичної повсті виготовлена мінімум із чотирьох пластикових пляшок. Панно з 50 плиток врятує планету від 200 порожніх пластмасових пляшок.
Тисячі панно, ширм та світильників захищають нас від звукового терору, очищають світ від тонн одноразового пластику, економлять природні ресурси, скорочують енергоспоживання. Залишилось вибрати в колекції SSB Acoustic колірну гаму та обрати стильне акустичне рішення для свого офісу чи квартири.